EMK212BBJ226MG-T
DigiKey Part Number
587-3239-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3239-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3239-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK212BBJ226MG-T
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
EMK212BBJ226MG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)