TG-T1000-43-43-0.25-5PT
DigiKey Part Number
1168-TG-T1000-43-43-0.25-5PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-T1000-43-43-0.25-5PT
Description
THERM TAPE 43X43MM W/ADH WHT
Detailed Description
Thermal Pad White 43.00mm x 43.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Thickness
0.0100" (0.254mm)
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Outline
43.00mm x 43.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C) or Below