TG-A482K-300-300-0.2-0
DigiKey Part Number
1168-TG-A482K-300-300-0.2-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A482K-300-300-0.2-0
Description
THERM PAD 300MMX300MM RED
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Red 300.00mm x 300.00mm Square
Category
Thickness
0.0080" (0.203mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Color
Red
Packaging
Box
Thermal Conductivity
2.3W/m-K
Part Status
Not For New Designs
Shelf Life
24 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Purchase
Shape
Square
Base Product Number
Outline
300.00mm x 300.00mm