TG-A373L-150-150-1.0-1A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 8
Datasheet
Thermal Pad Yellow 150.00mm x 150.00mm Square Adhesive - One Side
TG-A373L-150-150-1.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-A373L-150-150-1.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373L-150-150-1.0-1A
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
1.5W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
150.00mm x 150.00mm