TG-A3500-19.50-12.70-3.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A3500-19.50-12.70-3.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A3500-19.50-12.70-3.0
Description
THERM PAD 19.5MMX12.7MM YLW
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 19.50mm x 12.70mm Rectangular Tacky - Both Sides
Category
Outline
19.50mm x 12.70mm
Thickness
0.118" (3.00mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.5W/m-K