MF25101V3-1000U-A99
DigiKey Part Number
259-MF25101V3-1000U-A99-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF25101V3-1000U-A99
Description
Thermal Products
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 25mm L x 25mm H Vapo-Bearing™ 1.2 CFM (0.034m³/min) 2 Wire Leads
EDA/CAD Models
MF25101V3-1000U-A99 Models
Series
Features
Auto Restart
Packaging
Bulk
Noise
4.8dB(A)
Power (Watts)
210 mW
Size / Dimension
Square - 25mm L x 25mm H
Termination
2 Wire Leads
Width
10.00mm
Approval Agency
CE, cURus, TUV
Air Flow
1.2 CFM (0.034m³/min)
Current Rating (Amps)
0.017A
Static Pressure
0.050 in H2O (12.4 Pa)