CDRH12D78/ANP-271MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for CDRH12D78/ANP-271MC is not available
CDRH12D78/ANP-271MC
DigiKey Part Number
CDRH12D78/ANP-271MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH12D78/ANP-271MC
Description
FIXED IND 270UH 860MA 448 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 µH Shielded Inductor 860 mA 448mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
448mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)