RKCONS1701
DigiKey Part Number
5214-RKCONS1701-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RKCONS1701
Description
SINGLE PORT RACKMOUNT KVM CONSOL
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Port Rack Mount Standard KVM
Category
Number of Ports
1
Manufacturer
StarTech.com
Peripherals
USB Keyboard, VGA Monitor
Packaging
Bag
Mounting Type
Rack Mount
Part Status
Active
Includes
KVM Cable, Power Cord
Type
Standard KVM
Size
18.50" L x 17.60" W x 1.70" H (469.9mm x 447mm x 43.2mm)