RNMF12FTC475R is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4,142
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
475 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF12FTC475R
DigiKey Part Number
RNMF12FTC475R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF12FTC475R
Description
RES 475 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF12FTC475R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)