RNF1FTD270K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
270 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF1FTD270K
DigiKey Part Number
RNF1FTD270K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF1FTD270K
Description
RES 270K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF1FTD270K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)