RNF14BAC36K5 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
cms-datasheet
In Stock: 0
cms-datasheet
36.5 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BAC36K5
DigiKey Part Number
RNF14BAC36K5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAC36K5
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BAC36K5 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)