RNF14BAC26K1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
26.1 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BAC26K1
DigiKey Part Number
RNF14BAC26K1-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAC26K1
Description
RES 26.1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BAC26K1 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)