RMCF01005FT3K60 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RMCF01005FT3K60 |
Description | RES 3.6K OHM 1% 1/32W 01005 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.6 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RMCF01005FT3K60 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 01005 (0402 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm) |