HDM14JT110R
DigiKey Part Number
HDM14JT110R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDM14JT110R
Description
RES 110 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDM14JT110R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)