Image for UT0S24JCSL is not available
UT0S24JCSL
DigiKey Part Number
UT0S24JCSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UT0S24JCSL
Description
CONN BACKSH W/CLMP SZ24 SIL PG29
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Silver Connector Backshell, Cable Clamp PG29 24
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UT0S24JCSL Models
Category
Cable Exit
180°
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Material
Brass
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Bulk
Color
Silver
Part Status
Active
Features
Sealing Gland, Strain Relief
Type
Backshell, Cable Clamp
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening
0.669" ~ 0.945" (17.00mm ~ 24.00mm)