SMS24PDH1
SMS24PDH1
Interconnect Solutions for the Railway Industry
SMS24PDH1
DigiKey Part Number
SOU1234-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMS24PDH1
Description
CONN PLUG HSG 24POS 5.08MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.200" (5.08mm)
EDA/CAD Models
SMS24PDH1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Packaging
Bag
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.200" (5.08mm)