530BB70M6560DG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
70.656 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
530BB70M6560DG
DigiKey Part Number
530BB70M6560DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530BB70M6560DG
Description
XTAL OSCILLATOR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
530BB70M6560DG Models
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
98mA
Packaging
Strip
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
3.3V