SIT9501AI-04B3-3310-161.132813E is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
161.132813 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9501AI-04B3-3310-161.132813E
DigiKey Part Number
1473-SIT9501AI-04B3-3310-161.132813ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MEMS OSC XO 161.132813MHZ HCSL
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
31mA
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)