SIT9386AE-1E3-33E156.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT9386AE-1E3-33E156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9386AE-1E3-33E156.250000
Description
OSC MEMS 156.25MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9386AE-1E3-33E156.250000 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
89mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type
Supplier Device Package
6-PQFV (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Voltage - Supply
3.3V