SIT9386AE-1B1-33E156.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT9386AE-1B1-33E156.250000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9386AE-1B1-33E156.250000
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
89mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Voltage - Supply
3.3V