SIT9102AC-233N25E100.00000Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT9102AC-233N25E100.00000Y |
Description | MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 2.5V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 76mA |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |