SIT9003AC-23-33DQ-8.00000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9003AC-23-33DQ-8.00000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9003AC-23-33DQ-8.00000Y
Description
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL
Detailed Description
8 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)
4.1mA
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V