SIT9003AC-13-33DO-27.12000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
27.12 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT9003AC-13-33DO-27.12000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9003AC-13-33DO-27.12000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9003AC-13-33DO-27.12000Y
Description
MEMS OSC XO 27.1200MHZ LVCMOS LV
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mfr
Spread Spectrum Bandwidth
-0.50%, Down Spread
Series
Current - Supply (Max)
4.1mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
4.3µA
Voltage - Supply
3.3V
Base Product Number
Frequency Stability
±50ppm