SIT8918BAR22-XXE-33.333300
DigiKey Part Number
1473-SIT8918BAR22-XXE-33.333300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8918BAR22-XXE-33.333300
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
4.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)