SIT8208AC-G3-18E-66.666000X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
66.666 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AC-G3-18E-66.666000X
DigiKey Part Number
1473-SIT8208AC-G3-18E-66.666000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AC-G3-18E-66.666000X
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
31mA
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
30mA
Voltage - Supply
1.8V