SIT8208AC-G1-33S-24.576000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24.576 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AC-G1-33S-24.576000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT8208AC-G1-33S-24.576000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AC-G1-33S-24.576000Y
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
33mA
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)