SIT5001AC-8E-33E0-25.001000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
25.001 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT5001AC-8E-33E0-25.001000Y
DigiKey Part Number
SIT5001AC-8E-33E0-25.001000Y-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5001AC-8E-33E0-25.001000Y
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA
Voltage - Supply
3.3V