SIT2024BI-S3-33N-57.272727
DigiKey Part Number
1473-SIT2024BI-S3-33N-57.272727-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT2024BI-S3-33N-57.272727
Description
OSC MEMS XO 57.272727 SMD
Customer Reference
Detailed Description
57.272727 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V SC-74A, SOT-753
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT2024BI-S3-33N-57.272727 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Type
Supplier Device Package
SOT-23-5
Frequency
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Voltage - Supply
3.3V