TANGO9/1.5M/SMAM/S/S/20
DigiKey Part Number
1679-TANGO9/1.5M/SMAM/S/S/20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO9/1.5M/SMAM/S/S/20
Description
OMNI 433MHZ THROUGH HOLE ANTENNA
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight SMA Male Through Hole
Category
VSWR
1.5
Gain
3dBi
Series
Power - Max
20 W
Packaging
Bulk
Features
Cable - 1.5m
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
9.843" (250.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz