EFR32MG12P432F1024GM48-C
DigiKey Part Number
336-4227-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFR32MG12P432F1024GM48-C
Description
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48QFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU 802.15.4, Bluetooth Bluetooth v5.0, Thread, Zigbee® 2.4GHz 48-VFQFN Exposed Pad
Category
Power - Output
19dBm
Mfr
Memory Size
1MB Flash, 256kB RAM
Series
Serial Interfaces
I2C, I2S, SPI, UART
Packaging
Tray
GPIO
31
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.8V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C