Image for SLFL18-5R950G-31TF is not available
SLFL18-5R950G-31TF
DigiKey Part Number
3442-SLFL18-5R950G-31TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-SLFL18-5R950G-31TFCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-SLFL18-5R950G-31TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLFL18-5R950G-31TF
Description
RF FILTER LOW PASS 5.95GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.95GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Part Status
Active
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Frequency
5.95GHz Center