GZ1005D601CTF
DigiKey Part Number
3442-GZ1005D601CTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-GZ1005D601CTFCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-GZ1005D601CTFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GZ1005D601CTF
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 250mA 500mOhm
Category
Current Rating (Max)
250mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz