CA-MHF1-MC1.13-175-MHF4
DigiKey Part Number
3228-CA-MHF1-MC1.13-175-MHF4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-MHF1-MC1.13-175-MHF4
Description
U.FL - MHF4 Micro Coaxial 175mm
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to MH4 1.13mm OD Coaxial Cable 6.890" (175.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Manufacturer
Sevskiy GmbH
Length
6.890" (175.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to MH4
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
9 GHz
1st Connector Mounting Type
Color
Black
2nd Connector
I-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Features
FEP 64 wire
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C