219-2-1REG4-SW-4-9-100-H
DigiKey Part Number
219-2-1REG4-SW-4-9-100-H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
219-2-1REG4-SW-4-9-100-H
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 100A 240 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
Sensata-Airpax
Current Rating (Amps)
100A
Series
Voltage Rating - AC
240 V