209-1-1REC4-66-4-8-10
DigiKey Part Number
209-1-1REC4-66-4-8-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
209-1-1REC4-66-4-8-10
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 10A 240 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
Sensata-Airpax
Current Rating (Amps)
10A
Series
Voltage Rating - AC
240 V