209-1-1REC4-52-2-9-100
DigiKey Part Number
209-1-1REC4-52-2-9-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
209-1-1REC4-52-2-9-100
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 100A AC 125 V DC Lever DIN Rail
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
Sensata-Airpax
Current Rating (Amps)
100A
Series
Voltage Rating - DC
125 V