SX1257-57SKA915_Contents
SX1257-57SKA915
DigiKey Part Number
SX1257-57SKA915-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX1257-57SKA915
Description
SX1257 915MHZ EVK
Customer Reference
Detailed Description
SX1257 - Transceiver 862MHz ~ 960MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
Semtech Corporation
Utilized IC / Part
SX1257
Packaging
Bulk
RF Frequency
862MHz ~ 960MHz
Part Status
Obsolete
Function
Transceiver
Type
Transceiver
Base Product Number
Frequency
862MHz ~ 960MHz