800S-1-ON-60S-415
DigiKey Part Number
4106-800S-1-ON-60S-415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
800S-1-ON-60S-415
Description
RELAY TIME DELAY 60SEC 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay SPDT (1 Form C) Fixed, 60 Sec Delay 5A @ 250VAC/24VDC DIN Rail
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Selec Controls USA Inc.
Delay Time
Fixed, 60 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC/24VDC
Packaging
Box
Voltage - Supply
415VAC