PBM862FXK30-M
DigiKey Part Number
2300-PBM862FXK30-M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBM862FXK30-M
Description
PB, PB, SQ.86, FOR PB4A, , , CE/
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar Stepper Motor Hybrid Frame Size Step 200VAC
Size / Dimension
Square - 3.386" x 3.386" (86.00mm x 86.00mm)
Mfr
Diameter - Shaft
0.551" (14.00mm)
Series
Length - Shaft and Bearing
1.181" (30.00mm)
Packaging
Box
Mounting Hole Spacing
2.740" (69.60mm)
Part Status
Active
Termination Style
Wire Leads with Connector
Type
Hybrid
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Coil Type
Bipolar
Rotor Inertia
72.15gcm²
Voltage - Rated
200VAC