9W2TM48P4G001
DigiKey Part Number
1688-9W2TM48P4G001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9W2TM48P4G001
Description
FAN IMP MTRZD 100X25MM 48VDC
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 48VDC Round - 100mm Dia Ball 71.7 CFM (2.01m³/min) 4 Wire Leads
Noise
65.0dB(A)
Series
Power (Watts)
16.8 W
Size / Dimension
Round - 100mm Dia
Operating Temperature
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.350A
Air Flow
71.7 CFM (2.01m³/min)
Voltage Range
36 ~ 60VDC
Static Pressure
2.840 in H2O (708.0 Pa)
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C