9TGA24P0H001
DigiKey Part Number
1688-1856-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9TGA24P0H001
Description
FAN IMP MTRZD 175X69MM 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 24VDC Round - 175mm Dia Ball 541.0 CFM (15.15m³/min) 4 Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
9TGA24P0H001 Models
Category
Noise
77.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
115 W
Series
RPM
Packaging
Bulk
Termination
4 Wire Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Voltage - Rated
Approval Agency
cURus, TUV
Size / Dimension
Round - 175mm Dia
Weight
1.6 lbs (725.7 g)
Width
69.00mm
Current Rating (Amps)
4.8A
Air Flow
541.0 CFM (15.15m³/min)
Voltage Range
16 ~ 36VDC
Static Pressure
3.330 in H2O (829.5 Pa)