9S0812P4F011 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Sanyo Denki America Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 80mm L x 80mm H Ball 32.8 CFM (0.918m³/min) 4 Wire Leads
9S0812P4F011
9S0812P4F011
9S0812P4F011
DigiKey Part Number
1688-2287-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9S0812P4F011
Description
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
9S0812P4F011 Models
Category
Noise
24.0dB(A)
Mfr
Power (Watts)
1.32 W
Series
RPM
Packaging
Box
Termination
4 Wire Leads
Part Status
Active
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Voltage - Rated
Approval Agency
CSA, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Weight
0.167 lb (75.75 g)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.110A
Air Flow
32.8 CFM (0.918m³/min)
Voltage Range
5 ~ 13.8VDC
Static Pressure
0.143 in H2O (35.6 Pa)
Material - Frame
Plastic
Bearing Type
Ball
Material - Blade
Plastic
Fan Type
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C