HQCD-090-40.00-TEU-SEU-1-B
DigiKey Part Number
612-HQCD-090-40.00-TEU-SEU-1-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQCD-090-40.00-TEU-SEU-1-B
Description
CBL ASSM M-F 180POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 Position Cable Assembly Rectangular Card Edge to Card Edge 3.33' (1.02m)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HQCD-090-40.00-TEU-SEU-1-B Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)