FJH-25-R-05.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
GCT
GCT
Image for FJH-25-R-05.00-4 is not available
FJH-25-R-05.00-4
DigiKey Part Number
FJH-25-R-05.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-25-R-05.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 0.5MM 5"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
EDA/CAD Models
FJH-25-R-05.00-4 Models
Number of Conductors
25
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)