CL32B226KOJVPJE
DigiKey Part Number
1276-6801-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6801-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6801-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B226KOJVPJE
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Detailed Description
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B226KOJVPJE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)