CL32B105KBHNNNE
DigiKey Part Number
1276-1811-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1811-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1811-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B105KBHNNNE
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B105KBHNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)