CL31B104KBCNNNC
DigiKey Part Number
1276-1017-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1017-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1017-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B104KBCNNNC
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B104KBCNNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)