CL21C221GB61PNC
DigiKey Part Number
1276-6750-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6750-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6750-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C221GB61PNC
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL21C221GB61PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)