CL05B333KO5NFNC
DigiKey Part Number
1276-1555-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05B333KO5NFNC
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05B333KO5NFNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)