CL05A105KQ5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1010-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1010-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1010-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A105KQ5NNNC
Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05A105KQ5NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)